❓Як надавати чек РРО Покупцю (якого ТОВ не бачить і не знає його реквізитів)?. Якщо ТОВ продає товар через мережу Інтернет, то кошти від покупця зараховуються на поточний рахунок ТОВ. При цьому Покупець розраховується через платіжні системи та отримує Товар на Новій пошті❓

Покупець проводить оплату за товар на рахунок продавця з використанням банківської платіжної картки, після чого через відділення Нової пошти йому надсилається придбаний товар.

Касовий чек (чек з РРО), як зазначає ДПС України, повинен бути наданий покупцю одночасно з передачею товару, тобто вкладений у поштове відправлення разом із товаром або у будь-який інший спосіб, наприклад службою доставки. Хоча останній варіант виглядає досить дивним.

Якщо ж підприємство застосовуватиме програмний РРО, тоді чек формується у електронній формі. Як наслідок встановити чи був чек надісланий покупцю чи ні фактично неможливо. Однак, позиція ДПС від цього не міняється. Чек повинен бути наданий покупцю у будь-який спосіб, наприклад надісланий на електронну пошту, яку вкаже покупець.

У будь-якому разі основне питання не в тому, як передати чек покупцю, хоча це також може трактуватися, як порушення. ДПС України в першу чергу звертає увагу, що такий чек повинен складатися з використанням РРО, якщо покупець для розрахунків використовує ЕПЗ

Консультує : Микола Підлужний.