❓Чи можна об’єкт ввести в експлуатацію при відсутності оформленого права власності?

Відповідь

Положення бухгалтерського обліку не прив’язують нарахування амортизації до наявності
права власності. Виходячи із зазначеного, вважаємо, що об’єкт можна ввести в експлуатацію
у випадку коли право власності ще не оформлено. Щодо податку на нерухоме майно, то відповідно до п.п. 266.7.5 ПКУ по новоствореному
(нововведеному) об’єкту житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною
особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності
на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності
на такий об’єкт. Згідно з ч. 2 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме
майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. № 1952-IV речові права на нерухоме майно, що
підлягають державній реєстрації згідно із цим Законом (а право власності якраз
підлягає), виникають з моменту такої реєстрації. Тобто з моменту внесення
відповідних відомостей у Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.