❓ РРО: Продаж товарів з відтермінуванням оплати

❓ Питання:
Продаж товарів з відтермінуванням оплати. Йдеться про продаж фізичній особі, з якою є домовленість про відтермінування. На скільки я розумію, чек треба оформити в момент продажу і вказати спосіб оплати. Але на момент відвантаження товару ми не завжди знаємо (і клієнт теж може не знати) який буде спосіб оплати – карта, термінал, банк тощо.
Чи в такому разі буде порушенням невірний спосіб оплати?

❗ Відповідь:

З цього приводу ДПС надає наступні роз”яснення:
      Під час продажу (передачі) товару необхідно вибити касовий чек з відповідною номенклатурою. Форма оплати в такому чеку зазначається: “В кредит” або “Відстрочена оплата”.
     При отриманні оплати складається ще один чек із номенклатурою погашення “Погашення кредиту”. Якщо оплата готівкою не поступить (оплата на рахунок), іншого чеку не вибивають.

     Для таких чеків (Погашення кредиту) доцільно створити в РРО окремий відділ, оскільки вони не повинні враховуватися в обсяги продажу, н-д для ПДВ, в той же час повинні враховуватися для обліку готівки, яка є в касі.
      Правильність такого порядку проведення розрахунків  є досить сумнівною з точки зору нормативних документів. До того ж суму в чеку на погашення кредиту необхідно набирати вручну, оскільки наперед неможливо її запрограмувати.
    Однак таку позицію ДПС висловлює досить тривалий період часі і на практиці значна частина податківців, вважають, що це найбільш правильно.

Складати зайві чеки звичайно не варто, однак і відповідальності прямої за це немає. Якщо форма оплати картка. а фактично кошти прийшли на рахунок ризик можна вважати відсутній. Проте залежить який спосіб розрахунків буде Вами вказано. Ви вказали готівка (що найбільш небезпечно), він провів оплату карткою або на рахунок. Податківці це можуть розцінити як дві операції, тоді два рази дохід, два рази ПДВ і розбіжність в касі РРО на суму готівки, яка є по звіту і відсутня в касі. Якщо ж вказати так, як вони пропонують, тобто форма плати “В кредит”, дане питання не виникатиме взагалі.
Якщо ж вказати оплата карткою, можливо ризик не такий вже великий, якщо покупець перерахує кошти на рахунок. Проте коли принесе готівку, знову виникне розбіжність в касі. До речі форма оплати карткою не зовсім зручна, краще зазначати “безготівковий розрахунок” , картка – це також безготівковий розрахунок.