Чи має право керівник виконувати функції касира та підписувати касові документі окремо як касир та як керівник підприємства?

12

Відповідно до п. 44 розд. IV Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року N 148 (далі – Положення N 148), керівник установи/підприємства під час прийняття на роботу касира укладає з ним договір про повну матеріальну відповідальність та ознайомлює його під підпис із вимогами Положення N 148.

Тобто особа, яка зараховується нароботу, має право виконувати обов’язки касира за умови оформлення:

– договору про повну матеріальну відповідальність, пов’язану з виконанням обов’язків касира;

– письмового розпорядження (наказу) керівника підприємства.

При цьому згідно з п. 45 розд. IV Положення N 148 установи/підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов’язків покладають на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність, відповідно до письмового розпорядження керівника.

Враховуючи викладене, норми чинного законодавства не містять заборони щодо виконання функцій касира керівником підприємства.

При цьому при оформленні касових документів керівник має право підписувати касові документи окремо як касир та як керівник підприємства.

База «ЗІР» під категорія 109.15